Po kvalifikační bojích v Jirkově se juniorky SK Třebín  (U-20) probojovaly do 2. „sedmičky“ Českého poháru. Tato skupina se hrála o víkendu 26.-27.11. v krásné  hale Mír v Táboře.
V první řadě je třeba poděkovat rodičům-řidičům, kteří nám zajistili dopravu do Tábora a zpět (Zelinkovi, Vostrackých, Hálkovi)
Stanoveným turnajovým cílem našeho týmu bylo se ve druhé skupině udržet a naším turnajovým snem bylo postoupit mezi elitních 8 týmů Českého poháru juniorek U-20.
Ze šesti odehraných zápasů nám nevyšel úvodní duel s týmem  Valašského Meziříčí  (1:2) , kdy se nám nedařilo nastartovat tu správnou pohárovou bojovnost včas. Poté navazovaly 4x vítězné zápasy se skóre 2:0 a tedy  zároveň s plným bodovým ziskem do tabulky (Tábor, Mnichovo Hradiště, Česká Třebová a Chlumec nad Cidlinou).  Závěrečný zápas s Brandýsem nad Labem jsme oba sety  bohužel  „tahali za kratší provaz“ a byť jsme se v druhém setu zvedli a to až na těsné skóre 23:25 vítězně odcházel z kurtu zaslouženě soupeř.
Celkový výsledek v tomto turnaji je tedy 2. místo a  tedy postup  mezi elitních  8 týmů Českého poháru juniorek U-20.  SEN SE NAPLNIL !
Průběžně jsme obsadili po tomto kole  v této soutěži 10. místo ze 3é účastníků z celé ČR.

Trenérské okénko:

Co nám šlo ? Po úvodním nepovedeném setu a nakonec i zápase se v těch navazujících čtyřech zápasech  dostat do toho správného herního módu, kdy každá hráčka předváděla to nejlepší co v jednotlivých herních činnostech umí a po většinu času v plném nasazení a za postupného osobního zlepšování.

Co zlepšíme? Pohyb „bez míče“, přitvrdíme na útoku středem a zlepšíme koncentraci a pozornost v poli za bloky.  Bohužel se nám tentokrát nedařilo v naší jindy velmi silné disciplíně – podání.

Výsledky z turnaje: ZDE
Průběžné pořadí Českého poháru juniorek U-20: ZDE

Nejlepší osmička Českého poháru  se bude hrát  ve Žďáru nad Sázavou až v novém roce a to o víkendu 25.-26.2.2023.