Juniorky (U-22) strávily neděli 19.2.2023 na kurtech tělocvičen ZŠ Bezdrevská v Českých Budějovicích. Čekala je další obhajoba průběžného 1.místa v již 3 kole  krajském přeboru U-22.
Obhajoba se holkám povedla:
SK Třebín: ČZ Strakonice  2:0 (8, 17)
SK Třebín: Slovan J.Hradec  2:0 (19, 22)
SK Třebín: Volejbal Tábor 2:1 (16, -22, 10)
SK Třebín: VSK Slavia PF 2:0 (11, 13)
Kompletní výsledky kola: ZDE
Průběžně jsme obsadili tedy opět 1.místo a přiblížili jsme se tak nejen titulu přeborníka kraje, ale zároveň i s tím souvisejícímu postupu do kvalifikace o 1.ligu U-22.

Trenérské okénko:

Co nám šlo ?
Podání – Eliška a její  šňůra 13-ti podání v prvním zápase s ČZ Strakonice. Nikča a její dramatická koncovka druhého setu s J.Hradcem, kdy tvrdě a nekompromisně podávala od stavu 16:22 až do vítězného konce 25:22. Podání Natky a Betky bylo také stabilní a pestrost a účinnost podání Evči překvapilo nejednoho soupeře.
Příjem podání: Až na drobné chyby se nám i při nízkém stropu tělocvičny dařil lépe příjem podání než tomu bylo v minulosti. (Marťa, Majda, Naty i Eliška)
Pestřejší útok: tréninková příprava byla vidět v podstatě u všech hráček hrajících úder do soupeřova pole. Účinné byly zejména: Natky a Adi vedle tvrdých smečí i přesné umístění míče za blok, Elišky téměř vždy pečlivě promyšlené útoky a Betky „náměstí“ a rovněž  Nikči „druhá přes“.
Koncovky – Druhý set s  J.Hradcem a třetí set  s Táborem jsme „zapojili tlačítka na výkon na  UP “ a výsledkem bylo v obou případech vítězství.
Nela 🙂 – Je s námi a u pro ní zcela nového sportu – volejbalu teprve půl roku a již začíná na podání i útoku vystrkovat růžky.

Co zlepšíme?
Pohyb „bez míče“
– zejména včasné odstupování, a to nejen po podání soupeře, ale vydržet i opakovaně v průběhu delší rozehry a náš systém tak trvale (dokud není pískáno) pečlivě dodržovat.
Přitvrdíme na útoku středem.
Zlepšíme komunikaci na hřišti, odkřičené „JÁ“ nám pomůže k ještě lepším bodovým výsledkům.