V sobotu 17.9. se vydaly naše juniorky U-22 v počtu 9 hráček na další přípravný turnaj,
tentokrát na Burčákový turnaj žen do Znojma, kterého se zúčastnilo 9 týmů a po organizační stránce byl od Znojemáků skvěle připraven.
S bezpečnou a pohodlnou dopravou na tento turnaj nám pomohli  Rossmanovi a Hálkovi, za což jim také děkujeme.
Do prvního setu prvního zápasu s Brnem -Juliánov  jsme nastoupili plní energie, ale prohráli jsme těsně 23:25, druhý set pak 15:25.
Navazoval zápas ve skupině s Juniorem Brno, kde jsme vybojovali již  remízu 1:1 (26:24, 20:25).
V posledním zápase ve skupině s týmem Šelmy Brno jsme „tahali za delší provaz“ a zvítězili 2:0, navíc  s důležitým poměrem míčů (25:15, 25:14), který nás posunul  na 2.místo ve skupině  a tím do semifinále turnaje.
Z 1.místa skupiny A se naším soupeřem stala VSK Slavia ČB a tak se konalo ve Znojmě jihočeské derby, ze kterého vyšly i přes naší snahu a bojovnost oprávněně vítězně hráčky VSK Slavia ČB. (0:2, 15:25,15:25)
V poslední zápase o bronz s týmem žen z Břeclavi, se záhadným způsobem vytratila naše radost ze hry a výsledek tomu odpovídal 0:2 (11:25, 17:25).
Nakonec tedy 4.místo z devíti týmů.
Tento ženský turnaj byl pro zlepšení naší hry velice důležitý. Deset odehraných setů, ve kterých jsme vzdorovali vesměs zkušenějším hráčkám nám přineslo množství dlouhých a napínavých výměn, které zlepšili vzájemnou koordinaci našich hráček a jejich koncentraci na hru.
Měli jsme i občasnou „dobu temna“, kdy se nedařilo, ale i to je důležité –  poznat své slabé stránky a pracovat na jejich eliminaci.
Jednoznačné zlepšení  bylo na tomto turnaji v příjmu podání a na práci v poli. Co umíme lépe bylo podání.
Je to naše důležitá zbraň a zbytečně jsme v této činnosti poměrně často na tomto turnaji chybovali.
Přípravné turnaje jsou tímto dohrány a už se těšíme na naše mistrovská utkání sezóny 2022/2023 s naším týmem U-22 – juniorek 🙂