O víkendu se naše juniorky (U22) zúčastnily prvního přípravného turnaje v Táboře, kterého se zúčastnilo 9 družstev.
Do sestavy nám nečekaně intenzivně zasáhly zdravotní a osobní důvody, a tak se v sobotu účastnilo pouze 8 hráček a v neděli limitních 6+libero!
Po Ivče Zrnové, která v loňské sezóně věkem opustila mládežnickou kategorii, převzala žezlo nová juniorská kapitánka Kačka Čapková (smeč). Druhou smeč obsadila Naty Rossmanová a na účku hrála Sára Hauserová. Nahrávky  se poprvé v tomto turnaji (po krátké přípravě na tento post na soustředění)  chopila Eva Vobrová. Na bloku jsme nasadili smečařku Elišku Fořtovou a na druhém bloku našeho „benjamínka“ Nelu Hálkovou. V sobotu nám ještě na liberu pomohla Monika Janderová. V sobotu ji však už doplnila a v neděli již sama se na liberu objevila naše smečařka Aďa Adamcová.
V sobotu jsme zahájili proti týmu Volejbal Plzeň v sestavě, která nám moc bodů v prvním setu nepřinesla. Druhý set už jsme hráli ve výše uvedené sestavě, která nám pak vydržela po celý turnaj. S Plzní tedy nakonec zakončeno vítězně 2:1, Navazoval zápas s Táborem U-22, který jsme zvládli  2:0. Druhý set s Táborem jsme otočili do vítězného konce z dramatického  stavu 12:22 na konečných 25:23 !!!. V navazujícím zápase jsme nestačili na tým VK Madeta 0:2. V základní skupině jsme vybojovali 2.místo a v neděli tak postoupily mezi pět nejlepších.
V neděli nás po ránu čekalo žlutočerné derby s poměrem hráček 12 (U20) :7 (U22). Tento klubový zápas rozhodl až tie-break 10:15 (1:2) a to ve prospěch našich U-20. Navazoval zápas s Kometou Praha, se kterou jsme rovněž drželi krok až do třetího setu, který zvládla opět lépe Kometa Praha, tedy prohráli jsme  1:2 . U posledního zápasu s celkovým vítězem VK Kralupy se již podepsala turnajová únava a kvalitní soupeř nás smázl 0:2 .
Nakonec jsme tedy brali 5.místo z devíti týmů. Byly zároveň vyhlašovány ceny jednotlivců a nejlepší hráčkou spolu s dalšími pěti hráčkami turnaje byla určena  naše kapitánka Kačka Čapková . Zvláštní cenou turnaje „volejbalového benjamínka“ byla oceněna Nela Hálková, která hrála všech 6 zápasů v základní sestavě, ač v den turnaje se věnovala volejbalu teprve 27. den.
Celkový dojem z vystoupení takto komplikovaně poskládaného týmu na tomto turnaji je více než dobrý.
Věřím, že s touto partou zažijeme v letošní ještě řadu krásných volejbalových okamžiků.