Tým vyrazil na první finálové kolo Českého poháru U-16 (propojení skupin východ-západ)  „na Mělník“ (jak říkají místní)  a to ve složení (na fotce zleva): kapitánka-nahrávačka  Zuzka Jedličková, libero Anna Wágnerová, blok Julča Doležalová, universál Klára Holbová, smeč: Klára Benedová, Vanda Lafatová, nahrávačka Jana Kučerová, bloky: Nela Zemanová, Barča Sukdolová. Děkujeme za pomoc s dopravou i na místě paní Holbové, která s námi všechny zápasy aktivně prožila. Děkujeme také panu Zemanovi, který pro Nelu přijel v neděli, aby ji dopravil na lyžařský kurz a tak Nela nemusela zůstat doma a mohla být 5 zápasů s námi.
Po odchodu tří hráček ze základu tohoto týmu v průběhu sezóny,  dále kvůli nepřítomnosti dvou hráček z důvodu lyžařského kurzu a několika dalších kvůli nemoci a zraněním vznikl v Mělníce v podstatě aktualizovaný tým starších žákyň pro start druhé časti sezóny 2022/2023 :-).
Holky měly obrovskou chuť ukázat na hřišti vše, jak nejlépe dovedou a někdy ještě víc .-). Tato týmová chemie se promítala do všech zápasů a byla korunována i zaslouženými výsledky:
SOBOTA:
SK Třebín : VK Napajedla 2:0 (25:12, 25:16) – kvalitní nástup do turnaje (Klárka Benedová vydržela 14 bodů v kuse na podání v 1.setu)
SK Třebín : EMĚ Mělník A 2:0 (25:21, 25:14) – vybojovaná výhra ve velké hale plné domácího fandícího publika.
SK Třebín : VK Brno 2:0  (25:22, 26:24) – dramatické koncovky, kde se náš tým ukázal odolnější a tančil opět vítězné kolečko.
NEDĚLE:
SK Třebín : TJ Žďár nad Sázavou 2:0 (25:20,25:20) prohrávali jsme 4:14!!! v 1. setu a zažili jsme po „spánku“ obrovské nasazení a nakonec i vítězný obrat celého utkání
SK Třebín : TJ Nový Bor 0:2 (10:25, 20:25)  – první náraz, kdy nás soupeř spolehlivě přehrál v 1.setu, 2.set jsme vzdorovali,  ale na kvalitní podání a smeč soupeře jsme nakonec stejně nestačili.
SK Třebín : Orion Praha B 2:0 (31:29, 25:12) – První set rozhodoval o postupu ze skupiny a emoce na obou stranách byly obrovské. Až číslo 31 na počítadle ukončilo tento set vítězně pro náš tým.
Výsledky tohoto kola: ZDE

Celkové druhé místo ve skupině znamená pro holky postup v dalším kole (18.-19.2) do vyšší a zároveň i těžší skupiny Českého poháru, kde je čekají kvalitnější soupeři.

Toto kolo jsme zažili vítězná kolečka a radost, ale i slzy a emoce a to ke sportu prostě patří. Pokud holky zapracují na zlepšování svých herních dovedností můžeme se v únoru těšit na další víkend a ještě více dramatických a volejbalově pohledných zápasů než jaké jsme zažili „na Mělníku“.