27.9. se uskutečnilo 1.kolo KP juniorek a naše družstvo kadetek bylo nalosováno do skupiny A s Hlincovkou, Jindřichovým Hradcem a Českým Krumlovem.

Osud tomu chtěl, ale sešlo se nás v neděli i s mou osobou jen osm. Zranění, nemoci, bohužel i výlety o prodlouženém víkendu a další důvody měly za následek takto bídnou účast. Ono ale všechno špatné může být k něčemu dobré a to platilo i tentokrát. Každý makal sám za sebe a za tým. Nebyla totiž možnost střídání. 😊

Ano, byly tam chyby, ale nebylo jich překvapivě tolik jako jindy a s přibývajícími výměnami se výkon týmu stále lepšil. Obrovským překvapením byl výkon Lucky Ku. na smeči a nahrávačky Majdy na postu libera. Pokud k tomu přidáme stále lepšící se výkony Betky a Verči, který svým velmi kvalitním výkonem ještě podpořily jako již tradičně Áďa, Dana a Nikča, pak byl výsledek na světě.

Podařilo se nám totiž tento turnaj vyhrát se ztrátou jediného setu v utkání s Jindřichovým Hradcem.

A utkání s Hlincovkou? Nasazení nevídané a po prvním vyhraném setu otočený set druhý, který jsme sice prohrávali 15:23, ale dotáhli jsme ho do koncovky a nakonec vyhráli 27:25. To by jen třešnička na dortu.

Je to sice super, ale tyto výkony je potřeba zopakovat v dalších zápasech a především v 1.lize kadetek. K tomu se však můžeme posunout pouze kvalitní prací na tréninku.

autor: Luboš Staněk