V pátek 12. 4. jsme vyrazili směr Chomutov, kde se 13. a 14. dubna v Jirkově uskutečnilo poslední
4. kolo Českého poháru U-20Ž. Turnaje v Jirkově se účastnilo 8 letos nejlepších týmů českého poháru.

Vyrazili jsme bohužel opět nekompletní:
náhra – Kikina
universál – Kačka s Klárkou N.,
blok – Áďa H. a Lucka,
smeč – Anet, Bury a Evča,
libero – Klárka a Mary.

První sobotní utkání a znovu s VK Prostějov přineslo i po bojovném výkonu bohužel prohru 1:2.
Pak přišly dva zápasy, které stály za to. Nejprve jsme oplatili Jičínu porážku z minulého kola a vyhráli zaslouženě 2:0. Načež následovala úžasná bitva s pozdějším celkovým vítězem Českého poháru U20Ž a to s týmem Volejbal Ústí n/L. Do prvního setu jsme dali maximum a především díky velmi kvalitnímu servisu a útoku jsme získali první set (25:16). Následně jsme polevili a kvalitní soupeř se rozehrál (prohra 22:25). Ve třetím setu to byl boj o každý míč a více štěstí a kvality na naší straně (15:12) a tak výhra po výborném výkonu byla povzbuzující.

Následoval zápas VK Jirkov a naše klasika z nebe do pekla. Nic se nedařilo a tak prohra 0:2 byla zasloužená. 6 bodů ze soboty však bylo dobrým začátkem.

V neděli nás čekaly 3 zápasy. První dva s Meteorem Praha a VK AUSTIN Vsetín byly bohužel pokračováním posledního sobotního zápasu. Výkon jakoby z povinnosti, bez nadšení, chuti a kvality na nadšeně hrající soupeře nemohl stačit a tak následovaly dvě naprosto zbytečné a zasloužené prohry 0:2. V posledním zápase jsme nastoupili proti hráčkám LOKO Plzeň, se kterými jsme se utkali v této sezóně poprvé. Dvě úspěšně dohrané koncovky po našem zlepšeném výkonu a zisk 3 bodů za výhru 2:0 byl nakonec výborným počinem pro velmi dobré umístění v turnaji a i za celkové umístění v Českém poháru.

Cílem, se kterým jsme do českého poháru vstupovali, bylo zlepšení naší hry a solidní umístění. Myslím, že se nám oba cíle podařilo splnit. Celkové 6. místo v Českém poháru U20 je myslím velmi pěkné. Potěšující je i fakt, že proti nejlepším týmům jsme většinou podávali velmi solidní výkony. Bohužel v mnoha případech jsme se ale nevyvarovali zbytečných chyb a přicházely dle mého pohledu naprosto zbytečné porážky.
Kromě diplomu za celkové krásné 6. místo získal náš tým ještě jedno ocenění a to za „nejlepší smečařku“ turnaje, kterou je naše hráčka Evča VOSTRACKÁ. Velká gratulace Evče i celému týmu za letošní působení v ČP.

Obrovské poděkování patří také našim řidičům a maxifanouškům 🙂 Markovi a Štefanovi.