Dne 5.12. 2021 se v Českých Budějovicích na ZŠ Máj (skupina „A“, pořadatel SK Třebín)  a v hale Lokomotiva Suché Vrbné (Skupina „B“, pořadatel VSK PF Slavia) odehrálo 1.kolo Krajského přeboru juniorek 2021/2022, kterého se zúčastnilo celkem 11 družstev z celého kraje. Ve skupině „A“ se utkal plný počet šesti družstev. Ve druhé skupině „B“ bojovalo z důvodu neúčasti VSK Č. Krumlov B pět družstev.

SK Třebín má v této soutěži celkem „tři želízka v ohni“ . Ve skupině „A“ bojovaly naše juniorky (SK Třebín B) a kadetky (SK Třebín A). Ve skupině B naše žákyně (SK Třebín C). Hrálo se ve dvou skupinách.

Juniorky (SK Třebín B) nastoupily do turnaje z důvodů zejména karantén a nemocí v pouhé osmičlenné sestavě (kapitánka Ivana Zrnová, Nikola Krlínová (po nemoci) , Monika Janderová, Martina Lavičková (po nemoci), Kristina Luxová (po nemoci) , Eva Vobrová (po karanténě), Adéla Adamcová a Johanka Horejšová). Jednotlivé posty v týmu jsme tedy museli obsadit zcela netradičně. Na fotce je i naše Naty Rossmanová, která nás po těžkém Covidu,  přišla také povzbudit. Už se těšíme až nastoupí na palubovku.

První sehrávání na nových postech proběhlo při zápase s Táborem, který  nám vyšel na výbornou 2:0 (18,21). Ve druhém zápase nás čekalo derby s našimi kadetkami (SK Třebín A), ve kterém jsme opět zvítězili 2:0 (23,21). Druhý set byla ta správná volejbalová podívaná, kdy se juniorkám podařilo v derby udržet nervy na uzdě a již téměř prohraný set (prohrávali jsme v jeden okamžik o 6 bodů) otočit set i tím i zápas ve svůj prospěch. Na obou stranách hřiště se makalo naplno. Už teď se těšíme na další derby. Po tomto domácím dramatu jsme se postavili týmu ze Strakonic a vyvinulo se z toho drama číslo dvě. První set jsme hladce vyhráli 25:9 a ve druhém setu jsme začali zbytečně chybovat  na podání, v obraně i na útoku a muselo se opět začít hrát trpělivě a naplno. Nakonec jsme i ve druhém setu zabojovali a „utrpěli“ těsné vítězství 25:22.  Po tomto zápase jsme si tedy připsali celkem tři výhry a 9 bodů do tabulky. Zároveň po tomto zápase musela odejít Johy a pokračovali jsme v sedmi hráčkách. Opět tedy bylo nutné zamíchat sestavou. Čekala nás SK Hlincovka, která si s námi v prvním setu hladce poradila 25:17. Ve druhém setu se opět míchalo posty –  Ivča z bloku na účko  a Eva zpět na blok a bylo to dobrá volba a vyhrály jsme 25:19. Třetí set jsme nezvládli a celkově prohráli 1:2. Podobný scénář se i odehrál i v posledním zápase s VK Madetou, kde se podepsala již i únava  (1:2 (těsná prohra 22:25, hladká výhra 25:13 a třetí set nezvládnutý 10:15).

Shrnuto, sečteno, máme v juniorkách slušný  servis i  přihrávku a dobrou nahrávku  a ke konci turnaje byl často vidět i úspěšný a kvalitně sestavený blok. Rezervu máme na útoku, kde jsme často zbytečně kazili a nebo jsme soupeři doslova „půjčovali balón“ . Další rezerva je  v mezihrách, kde musíme pracovat na koncentraci a dodržovaní taktiky a postavení, a to i při delší čas trvajících výměnách.

Celkové počítání v tabulce nakonec ukázalo juniorkám 2. místo, kdy na první VK Madetu ztrácíme pouhý jeden bod. Podle kalendáře má být stříbrná neděle až 12.12., ale naše juniorky si jí oslavili o týden dříve a byla to pěkná a bojovná „stříbrná neděle“.

Kvalitní výkon předvedli i naše kadetky (SK Třebín A), které skončily na 4.místě a zkušenosti pro své soutěže rovněž v tomto turnaji nasbíraly naše žákyně ve skupině B.

Další druhé kolo Krajského přeboru juniorek nás čeká 30.1.2022.

Výsledky 1.kola KP Juniorek 2021/2022 a průběžné pořadí v této soutěži viz titulní obrázek: