Poslední únorový víkend čekal naše juniorky 3.turnaj Českého poháru – U20,  do kterého se letos kvalifikovalo celkem 30 týmů z celé ČR. Tentokrát byl hostitelem Žďár nad Sázavou .  Nás čekala (po úspěšném postupu v předchozím  2.kole) skupina A (TOP 8 týmů této soutěže- viz úvodní foto z nástěnky pořadatele nahoře).

Zdravotní komplikace znemožnily účast Kačce Čapkové, Bety Michalové a nakonec i Elišce Fořtové. Sestava, ve které jsme tedy nakonec vyrazili byla devítičlenná.
Zleva: Martina Lavičková, Natka Rossmannová, Eva Vobrová, Lucka Fořtová, Eva Vostracká, Aďa Strašíková, Aďa Adamcová, Sára Hauserová a Majda Čížková (která se o nominaci dozvěděla v 19:00 den před odjezdem a patří k těm, kteří si uvědomují co to znamená  „kolektivní“ sport)
V této elitní skupině nás čekala zajímavá společnost:
– účastnící extraligových soutěží ČR  (Olymp Praha,  VK Prostějov, TJ Havlíčkův Brod)
– průběžný vítěz Českého poháru U-20 Volejbal Ústí nad Labem a  Vyškov (průběžné 3.místo Českého poháru) a
– dva naši soupeři z předchozích kol této soutěže  (Žďár nad Sázavou a Brandýs nad Labem).

SOBOTA:
SK Třebín: VK Prostějov  1:2 (18,-15,-6) – pěkný start do turnaje s těžkým soupeřem  a první bod do tabulky.
SK Třebín: Volejbal Ústí nad Labem 0:2 (-16,-13) – dobrá zkušenost s kvalitním soupeřem
SK Třebín: Žďár nad Sázavou 2:1 (-23,16,11) – TOP výkon všech,  TOP emoce všech  a jedno vítězství doma – pro takové zážitky ten sport děláme! 🙂
SK Třebín: Volejbal Vyškov 1:2 (14,-15,10) – hladce vyhraný 1.set, hladce prohraný 2.set a ve třetím tahal za delší konec soupeř.
NEDĚLE:
SK Třebín: Olymp Praha 0:2 (-24,-13) – v 1.setu jsme se drželi až do těsné koncovky, kterou lépe zvládl Olymp (který se stal konečným vítězem tohoto  kola) a ve  2.setu nás již soupeř přehrál. Ale pro nás opět další důležitá a odpracovaná zkušenost.
SK Třebín: Brandýs nad Labem 0:2 (-21,-20) – soupeř byl tentokrát lepší a zaslouženě skončil v tomto kole na 3.místě.
SK Třebín: Havlíčkův Brod 2:0 (-19,-11) – poslední zápas se nám nepovedl. Na otázku „Proč ?“,  ať si každá z hráček provede osobní rozbor…

Závěr: Bylo pro naše holky moc důležité patřit alespoň  jedno kolo do společnosti horních 8 týmů. To, že jsme v neúplné sestavě uhráli 4 body, jen  jednou zvítězili a neudrželi se tak v elitní skupině nebudeme s odstupem času považovat za neúspěch. V řadě dramatických okamžiků, holky překonaly sami sebe a tak zjistily, že jejich herní vývoj ještě zdaleka není ukončen, ale stále mohou hranice svých volejbalových dovedností posouvat.
Co bylo tím nejsilnějším okamžikem byl druhý a třetí set zápasu se Žďárem nad Sázavou,  při kterém jsme zažili ten sportovci tak vyhledávaný pocit „FLOW“, který je definován takto:
„Flow: Osoba je ponořena do určité činnosti tak, že nic jiného se jí nezdá důležité, okamžik, kdy se její tělo nebo mysl vzepne k hranicím jejích možností ve vědomé snaze dosáhnout něčeho obtížného, co stojí za to.“
Přeji nám všem do budoucna co nejvíce takových silných vnitřních pocitů….