I druhý hrací víkend jsme zvládli ubránit naše domácí prostředí a připsali jsme si tak dalších 6 bodů do tabulky!

Tentokrát jsme své síly poměřili s týmem Madeta ČB, který nám od samého začátku nedal nic zadarmo. Hned v prvním zápase jsme se sice dostali do vedení, ale celkově naše hra byla velmi nepřesná a na povrch vyplouvaly hrubé chyby, kterých jsme se dopouštěli. Naštěstí díky tomu, že soupeřky ve velkém kazily podání, tak jsme se dokázali udržet ve hře a vybojovat tak další cenné vítězství. Pozitivem naší hry bylo kvalitní podání, kterým jsme soupeře dokázali odtáhnout od sítě, znesnadnili jsme mu tak možnosti útoku a následně jsme velmi dobře bránili na síti. Celkově ale byla naše hra velmi nepřesná, trochu jsme se trápili i na nahrávce z čehož plynulo i to, že jsme nebyli dostatečně razantní na útoku. Je však důležité, že i přes všechny nedostatky, které plynuly především z nedodržování postavení a dostatečného mluvení jsme dokázali vybojovat výhru 3:1.

Do druhého zápasu jsme nastoupili s takovou energií, kdy to chvílemi vypadalo, že na hřiště přišel úplně jiný tým. Měli jsme mnohem větší chuť hrát, zpřesnila se nahrávka i příjem a celkově to byl velmi pohledný a divácky atraktivní volejbal. V prvních dvou setech jsme opět ukázali, že když chceme, umíme hrát na velmi vysoké úrovni a žádný balon pro nás není ztracený. To se však nedalo říct o třetím a čtvrtém setu, kdy přišel bohužel propad. Díky častým nedorozuměním na hřišti jsme velmi rychle přišli o třetí set.  Soupeř se nebál riskovat a doslova nás umlátil na hlavním kůlu, kdy se nám nepodařilo postavit kvalitní blok a zastavit soupeřův útok. Čtvrtý set byl velmi vyrovnaný, ale opět jsme se potýkali s problémy a po celou dobu jsme soupeře pouze dotahovali. Ve velmi vyrovnané koncovce rozhodovaly maličkosti, a především psychická odolnost. A jak konstatovala Áďa, odolnější jsme my, protože na dramatické koncovky jsme zvyklé 😊 Takže možná díky odolnosti, ale i štěstí jsme dotáhli i druhý zápas do vítězného konce a mohli jsme se radovat ze zisku dalších 3 bodů. Velké díky patří také divákům, kteří nás v těžkých chvílích podporovali a fandili do poslední chvíle.

Do následujícího týdne si odnášíme více „práce“ a musíme zapracovat na nedostatcích, které se v naší hře objevují, ale zároveň jsme si opět dokázali, že volejbal opravdu umíme hrát, a to sakra dobře! 😊 Jen musíme chtít a vydržet po celou dobu zápasu. Takže vzhůru do toho a příští týden jedeme bojovat a snad bodovat do Příbrami.