Krajského přeboru kadetek se v Jihočeském kraji zúčastnilo v sezoně 2019/2020 celkem 9 družstev. Hrálo se ve dvou skupinách (5 družstev ve skupině A, 4 družstva ve skupině B) na 2 vítězné sety. Systém turnaje byl každý s každým, družstvo na 5.místě (poslední ve skupině A) celkového pořadí si vždy prohodil místo s družstev na 6.místě (první ve skupině B).

Po posledním kole a sečtení bodů sesbíraných za celou sezonu si tedy nakonec zlaté medaile připisují žlutočerné kadetky SK Třebín. Stříbrné skončily hráčky SK Hlincovka a třetí místo obsadily hráčky VSK Český Krumlov. Rodinné trenérské duo přihlásilo své hráčky do soutěže KP kadetek na poslední chvíli a ještě s pouhými 9 hráčkami. Toto riskantní rozhodnutí se ale nakonec vyplatilo. Trenéři i hráčky vítězného týmu si výsledku velice váží a těší se na související účast ve kvalifikačních bojích o první ligu kadetek, která proběhne v dubnu.

Foto:

Dole zleva: kapitánka Tereza Mrázová, Nikola Krlínová, Aneta Lukschová, trenérka Nikola Kubátová

Nahoře zleva: trenér Michal Kubát, Natalie Rossmannová, Kristina Luxová, Monika Janderová, Adéla Adamcová, Zuzana Kyselová, (chybí nemocná Eva Vobrová)

autor: Michal Kubát