Kvalifikace o 2. ligu kategorie U18.
Náš tým, který zvítězil v KP U18 vyrazil v sobotu 15. 4. do Teplic, kde se o víkendu hrála jedna ze tří kvalifikačních skupin o 2. ligu U18. Za účasti týmu VK Šanov Teplice (sestoupil z 2. ligy), VK Spartek Děčín (2. tým KP Ústeckého kraje), SKŠ ZŠ Mikulova Praha B (vítěz přeboru Prahy) a SK Šťáhlavy (vítěz KP plzeňského kraje) šlo o porovnání našeho týmu s úrovní v dalších krajích.
Reprezentace jihočeského volejbalu dopadla z naší strany na výbornou. Se čtyřmi výsledky 3:0 jsme skupinu vyhráli. Předváděli jsme opět kolektivní a bojovný volejbal podpořený kvalitním servisem a útokem. I když se výsledky zdají být jednoznačné, museli pro dobrý výsledek předvádět velmi dobrý volejbal, který přinášel radost z předváděné hry i výsledků. Soupeři totiž nebyli vůbec jednodušší. V mnoha okamžicích zápasů se projevily naše zkušenosti z náročných zápasů ve 2. lize U20, ve které budeme bojovat i v další sezóně.
Náhru odmakaly a hru tvořily Kikina Divišová a Áďa Strašíková,
na liberu na přihrávce, kde se stále lepšíme, bojovala Mari Kubec a Klárka Smetanová,
na bloku a na servisu byly jistotou Áďa Hájková a Lucka Fořtová,
z pozice univerzála úspěšně útočila Kačka Jurigová a Klárka Nevečeřalová a
na smeči úspěšně bodovaly a v poli bojovaly Verča Beranová, Klárka Burianová, Natka Mrzenová a Evča Vostracká.
Pokud vydržíme v nastoupeném tréninkovém nasazení, můžeme pomýšlet na předvádění stále lepšího a pohlednějšího volejbalu, který nám i lidem kolem bude dělat radost a přinášet úspěchy.
Poděkování za celou sezónu patří i všem rodičům a známým, kteří nás podporovali, pomáhali s dopravou nebo jezdili fandit.
Tabulka: ZDE