V této sezóně se do soutěže Krajského přeboru dívek U-18  přihlásilo celkem 12 týmů! Oproti předchozí sezóně 2022/2023, kde bylo 7 týmů, se tedy  jedná o nárůst o 5 týmů.
Kvalifikace do letošní sezóny proběhla dne 7.10. 2023  v Jindřichově Hradci a na Rudolfově.  Systém kvalifikace bylo rozdělení týmů do čtyř tříčlenných skupin, kde se odehrály zápasy každý s každým na dva vítězné sety.

V kvalifikačních skupinách každý odehrál dva zápasy s těmito výsledky:
SKUPINA A V této skupině bojovala naše Lvíčata.  Ano a je to tady! Naše Lvíčata se bez ztráty setu kvalifikovala ve své kmenové soutěži do elitní skupiny A, kde se bude bojovat o průběžné 1.-4. místo v prvním řádném kole KP-Ž U-18. Této kvalifikace se zúčastnilo celkem 12 našich hráček (viz foto) a všechny přispěly svým dílem ke konečnému výsledku. Za zmínku stojí první set prvního zápasu s VSK Slavia PF, kde Klárka Benedová na podání slyšela od rozhodčího celkem 19x v řadě píšťalku!!!. Tento úspěch však znamená i odpovědnost  řádně se připravovat na další turnaje  KP U-18, kdy první proběhne 2.12. v Hrdějovicích. Cílem pro naše Lvíčata v této jejich TOP soutěži je medaile a uděláme pro to s maskotem  Husobrkem vše !!!
SKUPINA B V této skupině se rozehrával náš druhý tým U-16 starších žákyň (foto níže v příspěvku) . Zatím v kvalifikaci bez vítězství ((VSK Český Krumlov 0:2 (-10,-21), Volejbal Tábor B 0:2 (-17,-13)). V obou zápasech jsme však viděli z naší strany řadu  hezkých zákroků a dramatických herních situací, které zatím sice nestačily na vítězství, ale lze očekávat, že v průběhu sezóny se holky i v této soutěži se svým maskotem Karlem pěkně usadí. 🙂
SKUPINA C 
SKUPINA D

Po kvalifikačních zápasech tedy vznikly tyto tři skupiny  po čtyřech týmech :

Do skupina A (z 1.místa kvalifikace) postupují :
SK Třebín A, Volejbal Tábor A, Rudolfov A, Volejbal Tábor B

Do skupina B (z 2.místa kvalifikace) postupují :
Škola Volejbalu, VSK Český Krumlov, Volejbal Rudolfov B, VK Madeta

Do skupina C (z 3.místa kvalifikace) postupují :
VSK Slavia PF, SK Třebín B, SK Otava Písek, TJ Slovan J.Hradec

SK Třebín B, U-16 s Karlem 🙂
Od prvního kola se budou skupiny A, B, C hrát systémem každý s každým. Na dva vítězné sety. Sestupy
postupy: ze skupiny A, B sestupují družstva na 4. místě a ze skupin B, C postupují družstva na 1. místě.