O víkendu 21. 3. – 22. 3. 2026 proběhlo v po celé republice mistrovství ČR mladšího žactva U14, kterého se zúčastnily naše mladší žákyně a vyrazily do Plzně.

Na tomto mistrovství bojovalo o postup do dalšího kola 96 týmů z celé České republiky, takže konkurence byla obrovská. Pro naše žákyně to byl první velký turnaj mimo Jihočeský kraj, kde se setkaly se spoustou nových týmů. Holky však svou nervozitu překonaly hned první zápas a porazily SC Braník 2:0. Tato výhra nám pomohla nastoupit do dalších zápasů s novým odhodláním a v sobotu jsme si tak připsaly další dvě výhry 2:0 s Loko Plzeň B a TJ Kunice. Jediný sobotní zápas, ve kterém jsme v našem nasazení trochu polevily byl proti Španielce. Bohužel jsme po velmi vyrovnaném zápase nakonec podlehly 2:1 v tiebreaku.

V neděli nás hned v prvním zápase čekal Králův Dvůr. V tomto zápase však byla vidět únava z předchozího dne, a tak jsme si po velmi napínavém zápase odnesly prohru 2:1. Přes únavu se holky dostaly následující zápas, kdy TJ Baník Příbram porazily 2:0. Poslední zápas nás čekalo jihočeské derby s týmem Volejbal Rudolfov. V prvním setu nás Rudolfov výrazně potrápil na podání a v poli, i přesto ale holky předvedly krásný volejbal a Rudolfovu vzaly 21 bodů. Tento zápas i přes naše nasazení skončil 2:0 pro soupeře.

Po celém víkendu holky získaly 14 bodů a umístily se tak na 3. místě v tabulce, což nám zajistilo postup do dalšího kola mezi 40 nejlepších týmů v České republice!