Dne 17. 9. 2023 rozehrál tým kadetek první zápasová kola ve druhé lize žen U20 proti týmu Rudolfova. A nemohl začít lépe, než dvakrát výhrou za plný počet bodů!

Hned v prvním utkání jsme se ujali vedení a díky obětavé hře a bojovnosti jsme celkem snadno vyhráli první set. Do dalšího setu se však hráčky Rudolfova začaly bránit a díky dobrému servisu se jim podařilo ukořistit druhý set ve svůj prospěch. Do třetího setu jsme naštěstí nastoupili s úplně jinou chutí a bojovností a během chvíle jsme si vytvořili takový náskok, který soupeř jen těžko doháněl. Dařilo se nám velmi dobře v útoku a díky důraznému servisu jsme soupeři nedali téměř šanci k jakékoliv akci. Čtvrtý set pak přinesl velmi dramatickou koncovku, kdy se bojovalo o každý míč. Celý set pak skončil v poměru 27:25, kdy jsme závěrečné balony vybojovali z posledních sil!

Druhý zápas vzhledem ke stavu může sice naznačovat, že to pro nás byly snadné body, ale zdání klame. Hráčky Rudolfova nám po celý druhý zápas dokázaly pěkně znepříjemňovat hru, kdy svým tvrdým servisem zvládly chvílemi naprosto rozebrat naši obranu. Naštěstí jsme však nesložili zbraně, a i když se nedařilo na příjmu, dokázali jsme si pomoci chytrými údery a dostat míč na stranu soupeře. Obzvlášť pak musím vyzdvihnout naší razanci na podání, která nás dokázala udržet ve hře.

Obrovskou pochvalu má také lavička, která fungovala po celou dobu zápasu. Jsem ráda, že když se  někomu nedařilo, střídání nám fungovala a tím jsme se dokázali dostat zpátky do hry. Do dalších utkání si odnášíme spoustu cenných zkušeností, ale také se objevily nedostatky, na které se musíme zaměřit. Doufám, že se naše hra bude i nadále zlepšovat a bude dělat radost nejen nám, ale i divákům. Velké díky patří také jim, protože nám pomohli vytvořit skvělou atmosféru a hnali nás za vítězstvím.