23. a 24. března se v Hradci Králové uskutečnilo 3. kolo Českého poháru U-20. Turnaje v Hraci se účastnilo v „ledové Sportovní hale“ všech 23 týmů, přičemž my jsme bojovali v první osmičce, do které se nám podařilo po minulém kole vrátit. Do Hradce jsme vyráželi již v pátek s cílem první osmu udržet.

nahrávačky – Áďa S. a Kikina,
universál – Kačka s Klárkou N.
blok – Áďa H., Julča a Lucka
smeč – Anet, Bury a Evča,
libero – Klárka a Natka.

První sobotní zápas nám vyloženě nevyšel. Utkání s VK Prostějov jsme byli ještě na ubytovně a tak zasloužená prohra 0:2 nebyla zrovna povedeným vstupem do turnaje.
Následovala bitva s průběžně vedoucím týmem Českého poháru Volejbal Ústí n/L. Do prvního setu jsme dali vše a tak jsme získali po boji první set. Následně jsme polevili na servisu, kvalitní soupeř se rozehrál a bohužel další dva sety šli za ním. Po kvalitním výkonu prohra 1:2 mrzela, ale bod a předvedená hra mohly těšit.
Následovaly dva zápasy a to s domácím týmem TJ Slávia Hradec Králové a SK Meteor Praha. Doslova bitva s domácím týmem podporovaným mnoha fanoušky byla bitvou o každý bod a sety 25:23 a 26:24 o tom vypovídají (2:0 pro nás). Náš výkon byl velmi kvalitní a těšila především kvalita hry, bojovnost a nasazení celého týmu včetně lavičky. Poslední zápas sobotního programu s Meteorem byl již v naší režii a tak si mohli zahrát všechny hráčky (2:0 pro nás).

V neděli ráno jsme nastoupili proti našemu „neoblíbenému“ soupeři VK Jirkov. Jeho hra nám moc nevyhovuje a tak vítězství 2:0 bylo opravdu potěšující. Velmi jsme si v krizových fázích zápasu pomohli kvalitním a umístěným podáním.
Následoval zápas s týmem, se kterým jsme se doposud nesetkali a tím byla TJ Jičín. Nepodařilo se nám soupeře dostat podáním pod tlak a tak nám jeho vysoké a šikovné útočící hráčky škodily především útokem „po lajně“, s čímž jsme se nedokázali srovnat. Prohra 0:2 v těsných koncovkách velmi mrzela (22:25 a 22:25).
V posledním našem utkání jsme se střetli s BVC Chodov. Byla to „přetahovaná“ a naše hra jako na houpačce. Nakonec výhra 2:1 zakončila naši pouť tímto kolem ČP.

Svůj cíl, kterým bylo udržení se v první osmičce, jsme si ziskem 12 bodů 4. místem splnili a tak se můžeme i příště těšit na bitvy s těmi nejlepšími v ČP U-20. Celkově jsme myslím v Hradci zanechali velmi dobrý dojem z naší hry. Velké poděkování patří opět našim řidičům a fanouškům Markovi a Štefanovi.

Plusy z turnaje
+ u některých zlepšení v umisťování servisu
+ velmi dobrý týmový výkon a bojovnost
+ znovu většinou velmi dobrý příjem podání
+ zlepšujeme pestrost útoku
Mínusy  
– u většiny hráček umisťování servisu
– obecně zpřesnit přihrávku v mezihře
– obrana na „handě“ při útoku soupeře po lajně