Druhý dubnový víkend přinesl druhé kolo další soutěže našich starších žákyň, a to Okresního přeboru  České Budějovice.
Této soutěže se účastní z našeho okresu celkem 12 týmů.
Tým SK Třebín A  pod vedení Dáši Kubátové nastoupil do tohoto kola s cílem obhájit v domácí hale na TV Máj I   medailovou pozici (holky nastupovaly, jako tým na průběžném 2.místě).
Tato obhajoba nebyla vůbec jednoduchá. Týmy   Rudolfov A i CVČ Poškolák Hluboká v zápase s našimi žákyněmi méně chybovaly,  a tak nás shodně porazily 0:2 .
Do třetího zápasu s TJ Jiskra Týn nad Vltavou holky nastoupily „jako vyměněné“ a první set hladce zvítězily 25:13. Bohužel po výměně stran holky nabyly pocitu, že „to půjde samo“ a ono, jak to ve sportu bývá, to samo nešlo. Prohrávali jsme  dokonce 10:17 ! Naštěstí se podání chopila kapitánka Janča a karta se začala obracet a vrátili jsme se jako celý tým včetně lavičky do nasazení, jaké jsme měli v  prvním setu. Stáhli jsme skóre na dramatických 23:24, ale poslední míč bohužel patřil soupeři. Tento poslední míč nerozhodl, podstatný byl náš slabý výkon v začátku setu.
Vzhledem ke shodnému skóre setů, rozhodl o našem konečném 3. místě v tomto kole , a tím o udržení ve skupině A, až náš lepší poměr míčů. Uf !!!
Tato soutěž přinesla řadu dramatických a divácky atraktivních výměn u všech týmů naší skupiny. Jestli chceme naši pozici udržet, nebude to zadarmo.
Je třeba rozhodně přitvrdit na podání a na smeči. Bezpodmínečně nutné je zlepšit komunikaci v týmu a to zejména při déle trvajících rozehrách, kdy je rovněž nutné dodržovat přesně taktické pokyny v jednotlivých postaveních a hlavně myslet na „hru bez míče“.
Výsledky 2.kola OP skupiny  A  z 14.4.2024 : ZDE
Průběžně (s velkou pokorou) zatím stále 2.místo z 12 týmů. Výsledky: ZDE

Týmu SK Třebín B pod vedením Hanuše Petráně, toto kolo nevyšlo. Holky přesto nasbíraly cenné zkušenosti do dalších zápasů. Zejména se porvaly s lídrem skupiny SK Rudolfov C (24:26, 29:31)