Starší žákyně se na víkend 7.-8.9. vydaly vlakem na tradiční Velkou cenu Plzně starších žákyň.
Je to moc pěkný turnaj , kdy  16 kvalitních družstev poměří na čtyřech  kurtech  své síly před nadcházející sezónou.
Nejprve se hrálo ve čtyřčlenných skupinách na dva hrané sety.
V naší skupině „B“ jsme skutečně zamakali a skončili na 2. místě:
SK Třebín : VSK Český Krumlov 1:1 (-23, 21) vítězství na body.
SK Třebín : Volejbal Ústí  0:2 (-18,-17) podání soupeře nás potrápilo, ale zase jsme se díky jeho kvalitě i něco naučili 🙂
SK Třebín : Loko Plzeň modrá 2:0 (19,23)
Pak následovala nadstavba hraná už na 2 vítězné sety.
V osmifinále s VK Klatovy jsme předvedli pěkný volejbal až ve druhém setu, ale těsně to na pokračování ve třetím setu nestačilo 0:2 (-16,-24)
V semifinále nás čekal jihočeský Rudolfov.  A to byl zápas „s husí kůží“ hraný naplno a bojovně … Hop, hop, hop, hop a výsledek 2:0  (21,16) byl zcela zasloužený.
Toto vítězství nás posunulo v pavouku do bojů o 5. místo z domácí Plzní žlutou, vybavenou bubny a desítkami fanoušků. První set jsme vyhráli, ale druhý nám ukázala Plzeň svou sílu a dostala nás pod tlak. Ve třetím rozhodujícím setu se výsledek přeléval z jedné strany kurtu na druhou. Nakonec si vítězné kolečko zatančila Plzeň (po těsném výsledku 12:15).
Nakonec tedy 6. místo z 16ti týmů. Ze čtyř jihočeských týmů, které se zúčastnily turnaje  to naše holky, ale dotáhly nejvýše 🙂
Všechny holky, které se zúčastnily této akce, předváděli maximum toho co umí a někdy ještě víc. Pokud budou na sobě holky dál pracovat bude to sezóna, kde o „husí kůži“ a radost ze sportu  nebude nouze.