V neděli 18.9. se konalo první kolo krajského přeboru starších žákyň v Jindřichově Hradci. Na turnaji startovala hned dvě družstva týmu SK Třebín. Náš tým B sbíral zkušenosti ve skupině C a tým A byl nasazený do prostřední skupiny B.

Naše „áčko“ započalo turnaj prvním zápasem proti týmu Rudolfov B, kde se bohužel hned v první části prvního setu zranilo naše účko Kačka- držíme palce ať jsi brzy zase na hřišti. Z původního plánu, že budeme pravidelně střídat obě naše nahrávačky, tedy velmi rychle sešlo a z nahrávačky Klárky jsme museli narychlo udělat univerzálku. Díky tomu, že jsme se skoro celé soustředění věnovali novému hernímu systému 5+1, nedošlo i přes změnu postů k žádnému většímu chaosu v postavení a první zápas skončil výsledkem 2:0 pro nás.

Další tři zápasy proti Jindřichovu Hradci, Táboru B a Českému Krumlovu B jsme zvítězili také bez ztráty jediného setu a postupujeme tak do skupiny A z prvního místa. V příštím kole se tak postavíme jihočeské elitě v naší věkové kategorii. Není třeba se bát, naopak. Každý takový zápas s kvalitním soupeřem nás posouvá o kus vpřed 🙂