Poslední říjnový víkend bojovaly kadetky o další ligové body do tabulky U20-Ž. Bohužel první zápas nedopadl podle našich představ a Táboru jsme podlehli 1:3 na sety. Táborští vstoupili do utkání lépe a povedlo se jim hned z kraje ukořistit první set. I když jsme celou dobu byli na dosah soupeři, v koncovce jsme nezvládly udržet koncentraci a prohráli jsme 22:25.

Do druhého setu jsme se více rozkoukali a nastoupili jsme s mnohem větším zápalem. I proto jsme si dokázali vytvořit jasný náskok, a i když se nám občas podařilo nakupit chyby, i tak jsme vyhráli v jasném poměru 25:16. To, co však přišlo ve třetím setu se jen těžko popisuje slovy.

V našem týmu nastalo totální zatmění a vypadalo to, jako když jsme zapomněli hrát volejbal. Soupeři stačil trošku lepší servis a my jsme veškerou práci udělali za něj. Několik nepovedených příjmů, k tomu jsme připojili nedostatečnou komunikaci, kterou jsme završili nekvalitním útokem. Sečteno a podtrženo, soupeř vedl 15:1 a to byla pro tento set naše konečná. I když jsme se ještě částečně snažili zabojovat, i tak to bylo jasné vítezství soupeře v poměru 12:25.

Do čtvrtého setu jsme se sice snažili vzdorovat, ale tvrdou porážku z předchozího setu jsme bohužel stále měli v hlavě. I přes veškerou naši snahu jsme nedokázali soupeři znepříjemnit hru a zabránit tak další porážce, a především konci tohoto zápasu.

Před druhým zápasem jsme si museli mnohé vyjasnit a říci si, co vlastně od volejbalu čekáme. Nevíme, zda pomohla „důkladná trenérská masáž“ nebo zázrak, ale my jsme se dokázali vzchopit! Na hřiště tak nastoupil úplně jiný tým a my jsme vyhráli v jasném poměru 3:0 na sety. Tentokrát jsme si pohlídali začátky setů a díky kvalitnímu podání a razantnímu útoku jsme první dva sety vyhráli bez větších problémů. Třetí set přinesl trošku napínavou koncovku, kdy se bojovalo o každý míč. Nakonec jsme se však utrhli a mohli jsme se radovat z výhry za tři body.

Celkové tři body do tabulky jsou příjemné, ale na druhou stranu nás může mrzet, že jich nebylo 6. Kvůli naší nedostatečné koncentraci a chuti hrát jsme bohužel vlastní chybou ztratili první zápas. Na druhou stranu nás může těšit, že jsme se dokázali vzchopit a se vztyčenou hlavou odehrát druhý zápas, který nám přinesl výhru a snad i lepší zakončení tohoto víkendu. Do dalších zápasů však máme pořád co zlepšovat a snad příští víkend nebude ve znamení takových výkyvů, jako tomu bylo dnes 😊.