Dne 17.9. byla v hale Lokomotiva Č. Budějovice  „přestřižena páska“ krajského přeboru žákyň sezóny 2023/2024, kde má náš  klub tři želízka v ohni: SK Třebín „A“, „B“ a „C“ .
V kategorii žákyň máme v této sezóně na soupiskách téměř 50 hráček! Těšíme se,  jaké další skvělé hráčky se mezi nimi pro vyšší kategorie  objeví 🙂

V krajském přeboru 1 (boj o celkové 1.-12. místo)  proběhla kvalifikace.
SK Třebín „A“  (foto výše)
První kvalifikační zápas proti na první pohled mladšímu týmu Českého Krumlova B měl hladký průběh 2:0 (25:10, 25:10) . V pauze před druhým zápasem  přepadly naše již dobře rozehrané libero Anežku zdravotní komplikace a nemohla ve hře pokračovat. První set s Rudolfovem B jsme se sehrávali v nestandartní nové sestavě a nakonec jsme těsným výsledkem prohráli. Druhý set už jsme dokázali zvítězit, ale třetí set nám opět nevyšel o pouhé 2 body. Takže nakonec těsná prohra 1:2 (24:26, 25:18, 13:15). Některé hráčky si v tomto zápase ověřily jaké chování na hřišti je pro rozhodčí přípustné a jaké už se trestá kartou.  Všechny tyto zkušenosti jsou pro nás do dalších zápasů důležité.  Příště tedy v 1.kole  ve skupině B budeme bojovat o postup do elitní skupiny A (o 1.-4.místo)
Tabulka : JC U16Z-1QD

SK Třebín „B“
První kvalifikační zápas s týmem  Českého Krumlova  A   začal vítězným setem.   Druhý a třetí set už dominoval zkušenější soupeř 1:2 (25:9. 19:25, 6:15). Volejbal Tábor A byl rovněž silnější tým 0:2 (12:25, 17:25). Naše hráčky se však v této těžké skupině mezi ˇÁčky“   soupeřů rozhodně neztratily. Dařilo se nám na podání, nebyl problém s dodržováním herního systému a až se holky více rozpohybují budou v  KP 1 důstojnými soupeři.  Půjde to !!!
Tabulka : JC U16Z-1QA

V krajském přeboru 2 (14.-20.místo) proběhla už první řádná utkání v 1.kole

SK Třebín „C“  zde získává ostruhy jako náš nejmladší tým žákyň.
Nástup do turnaje, resp. první set holkám vyšel. Z vítězství se však nakonec radoval tým TJ Tatran Prachatice „B“  1:2 (25.20, 15:25, 9:15) . Se Školou volejbalu B prohra 0:2 (25:10, 25:16), stejně jako s Rudolfovem C 0:2 (14:25, 15:25). Výsledky však u našich nejmenších žákyň nejsou to nejdůležítější. Důležitější je osobní i týmové zlepšování herních dovedností během sezóny, které rovněž  u tohoto týmu oprávněně očekáváme .
Tabulka : JC U16Z-2