V sobotu 21. 10. 2023 jsme vyrazili v počtu 11 hráček na kvalifikaci Českého poháru U-20 do Hradce Králové. 21 týmů bylo rozděleno do tří skupin po sedmi týmech a nás čekalo šest zápasů se soupeři ve skupině „B“.

V prvním zápase nás čekal VSK Děčín a vítězství 2:0 se po náročné 250 km dlouhé cestě velmi cenilo. Zahrály si všechny hráčky, ale během zápasu odstoupila Naty (poraněný kotník). V druhém zápase nás čekal tým VK AUSTIN Vsetín. Starší a „narostlé“ hráčky Vsetína nám dělaly od začátku potíže svou hrou a především v prvním setu to byla doslova bitva o každý míč. Vítězství 2:0 se tedy nerodilo lehce je potřeba ocenit kolektivní výkon celého týmu. Podobná bitva nás čekala i ve třetím zápase s SK Meteor Praha. Zápas dospěl v obou setech do napínavých koncovek, ale nakonec jsme se radovali my opět z vítězství 2:0. Po kvalitních výkonech v předchozích zápasech jsme do posledního sobotního zápasu s VK Jirkov nastoupili poněkud nesoustředěni a na velmi dobrý výkon soupeře, který nám škodil především svým podáním, jsme během celého zápasu nenašli recept. Škoda, následovala totiž prohra 0:2. I tak 9 bodů ze čtyř zápasů byl ale dobrý základ pro poslední dva nedělní zápasy, které mohly potvrdit náš cíl, kterým byla první nebo druhá sedmička ČP.

V neděli jsme od 9 hodin nastoupili proti týmu LOKO Plzeň, který v sobotu předváděl velmi pěkný volejbal a stejně jako my měl pouze jednu porážku. Je pravda, že jsme se na začátku prvního setu trochu rozkoukávali a následně doháněli náskok soupeře, ale povedlo se. Po kvalitním servisu a bojovné a chvílemi i chytré hře jsme získali další vítězství 2:0. V posledním utkání nás čekal tým TJ Šumperk, který byl do té doby bez bodového zisku. K zápasu jsme se postavili velmi zodpovědně a o našem vítězství 2:0 nebylo pochyb.

Výsledky dalších zápasů, ale i námi předváděná hra měly nakonec za následek pro nás velký úspěch v podobě 1. místa ve skupině a postupu do 1. sedmičky Českého poháru U-20Ž.

Všech 11 hráček si tedy zaslouží velkou pochvalu, i když víme, na čem je ještě potřeba zapracovat a práce nás čeká ještě mnoho.