24. a 25. února se v Lanškrouně uskutečnilo 2. kolo Českého poháru U-20 skupiny B. Vyrazili jsme v sobotu ráno (6.50) tradičně nekompletní v počtu 10 hráček s vidinou 7 zápasů ve dvou dnech.
Našich deset 🙂

nahrávačky – Áďa S. a Kikina,
universál – Kačka,
blok – Áďa H. a Julča,
smeč – Anet, Bury a Evča,
libero – Klárka a Natka.

Po náročné tříhodinové cestě jsme nastoupili v prvním zápase proti družstvu Volejbal Červený Kostelec a lépe jsme do turnaje vstoupit nemohli. Výhra 2:0 byla po velmi dobrém výkonu zaslouženou.
Následovaly dva zápasy s družstvy TJ ABC Braník a TJ Bižuterie Jablonec n/N. výhra 2 x 2:0 kdy si zahrály všechny hráčky a hra se po většinu doby dařila. Objevily se bohužel i naše tradiční problémy ve snížené pozornosti na hru, takže jsme se ve třech setech dostali až do vyrovnané koncovky.
V posledním sobotním zápase jsme nastoupili proti týmu VK Austin Vsetín, který měl patřit k aspirantům na postup do první osmičky. V nejkvalitnějším zápase soboty jsme vyhráli 2:0 a zakončili tak veleúspěšnou sobotu bez ztráty setu.

V neděli ráno jsme nastoupili proti TJ Svitavy. První set byl ještě v naší režii, ale od druhého setu jsme nechali soupeře rozehrát, zhoršili jsme se jako tým na podání a velmi bojovný soupeř nás porazil 1:2.
Ve druhém nedělním utkání jsme hráli proti domácímu týmu TJ Lanškroun. Snaha odčinit ranní porážku byla opravdu viditelná a tak zlepšení ve všech herních činnostech vedlo k našemu vítězství 2:0 a důležitým třem bodům do tabulky.
V posledním našem utkání jsme se střetli s TJ Slavia Hr. Králové v přímé bitvě o první místo ve skupině. Bylo to „finále“ jak se patří. Atmosféra, pěkné volejbalové výměny a jen hala s nízkým stropem a malým prostorem kolem hřiště zamrzela. Předvedli jsme náš nejlepší výkon na turnaji. Na soupeře jsme doslova „vlítli“ a výborným servisem, bojovností a kvalitou útoku jsme ho vyhráli 25:13. Ve druhém setu jsme polevili na servisu, soupeř zpřesnil hru a začali jsme se přetahovat o každý bod. Koncovka nám nevyšla a tak soupeř vyhrál v tomto setu 25:20. Ve třetím setu jsme nezachytili jeho úvod, načež soupeř odskočil o 5 bodů, což mu stačilo k celkovému vítězství 2:1 na sety a prvnímu místu ve skupině.

Svůj cíl, kterým byl postup do první osmičky, jsme si druhým místem splnili a tak se můžeme těšit na mače s těmi nejlepšími. Celkově jsme v Lanškrouně zanechali dobrý dojem z naší hry a s předváděnou hrou by měla panovat spokojenost, jen je potřeba poučit se z chyb, které opakujeme. Těším se, až jednou vyrazíme kompletní (bez zranění a nemocí). 🙂 Velké poděkování patří našim řidičům Markovi a Štefanovi (i za fandění).

Plusy z turnaje
+ velmi dobrý týmový výkon a bojovnost
+ solidní náhra a kvalitní útok
+ většinou velmi dobrý příjem podání
+ zvyšuje se pestrost útoku (zařazení pipe a útoku z „jedničky“ je velmi účinné)